טיפים חשובים לסטודנט ההייטקיסט

טיפים ללימודים

הסטודנט ההייטקיסט המצוי מתאפיין לרוב בסקרנות רבה, יכולת למידה, השקעה חסרת תקנה והתמדה מלאת תשוקה בלימודים. סטודנטים רבים בוחרים להתחיל להשתלב בשוק העבודה כבר בזמן הלימודים, ולצורך כך ריכזנו עבורכם כמה טיפים חשובים, שעשויים לשפר באופן משמעותי את הסיכויים שלכם להתקבל לעבודה בהייטק.

בין אם זה תואר במדעי המחשב, תואר במערכות מידע או תואר בהנדסת חשמל – חשוב לזכור שהתואר אינו חזות הכול. סטודנטים רבים שקועים מאוד בעולם הלימודים ובאקדמיה (ובצדק), אבל חשוב לזכור שיש עולם גם מחוץ לכותלי האוניברסיטה.

בראש ובראשונה – רושם ראשוני

רושם ראשוני הוא קריטי ומשמעותי ביותר בהתנהלות המקצועית שלכם, ובפרט בראיונות עבודה. מחקרים מוכיחים שהרושם הראשוני מהווה חלק משמעותי ביותר בתהליך קבלת ההחלטות של מעסיקים, ולכן חשוב שהרושם שתשאירו יהיה הטוב ביותר. התלבשו יפה, הגיעו נקיים ומצוחצחים, דברו בצורה נעימה והשרו תחושה חיובית ומכבדת.

הייטק
הייטק

כל הביצים בסל אחד? עדיף שלא…

הגישו קורות חיים לכמה שיותר מקומות עבודה. גם אם תפקיד מסוים הוא לא בדיוק מה שתמיד חלמתם עליו, שמרו על ראש פתוח וזכרו שקודם כל חשוב שיכירו אתכם. אחר כך, כשתראו למעסיקים את היכולות שלכם, יהיה לכם הרבה יותר קל לעבור לתפקיד שאתם רוצים, או לעבור למעסיק אחר כשבידיכם כבר ניסיון צבור.

קשרים, קשרים, קשרים

תקופת הלימודים היא אחת התקופות הטובות ביותר ליצור בהן קשרים. זוהי תקופה שבה יש לכם ערוץ תקשורת ישיר עם המרצים הבכירים ביותר בתחום, בארץ ובעולם. זוהי תקופה שבה אתם יוצרים קשרי חברות עם אנשים שהולכים לעבוד גם הם בתחום ההייטק. שמרו על הקשרים, טפחו אותם והשקיעו בהם, כי ברוב המקרים מעסיקים יעדיפו עובדים חדשים שיש עליהם המלצות חמות.

הייטק
הייטק

אז מה חדש? הישארו מעודכנים

במקרים רבים האקדמיה נוטה להתמקד בתיאוריות מוכרות ומבוססות, ותוכנית הלימודים עלולה לפגר קצת מאחור יחסית למילה האחרונה בתחום. עובדה זו אינה דבר שלילי כלל, מכיוון שלאקדמיה קצב משלה ומטרה משלה – היא נועדה לתת את הבסיס האיתן שממנו אפשר לצמוח ולפרוח. עם זאת, חשוב לזכור שעולם ההייטק הוא עולם המתפתח בקצב מסחרר, ומקומות העבודה הפוטנציאליים שלכם עוסקים בלא אחרת מאשר המילה האחרונה. לכן, הישארו תמיד מעודכנים – קראו חדשות בנושאים הרלוונטיים והכירו את החברות והמוצרים המובילים בשוק.

צאו מהקופסה

מעסיקים רבים, כמו גם מוסדות לימודים מסוימים, מחפשים אנשים שיש להם אנושיות, רגישות וכישורים חברתיים מפותחים, לא פחות מהיכולות המקצועיות שלהם. לא מדובר בדרישה התקפה רק למשרות שיש בהן עבודה בקבוצה או בצוות, אלא לכל משרה בשוק. אחת הדרכים להתפתח בכיוון הזה היא להתנדב ולתת לקהילה. קיימות הזדמנויות רבות להתנדבות בתחומים הקשורים להייטק. הזדמנויות אלו מקנות הן ניסיון מקצועי בתחום שלכם, והן פיתוח כישורים חברתיים בקונטקסט שאין בו אינטרסים כלכליים אלא נתינה לקהילה ומעורבות חברתית.